logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

תמ”א 38 בהרצליה

תמ”א 38 בהרצליה

אזור המרכז כידוע הוא אזור מבוקש, אזור בו מחירי הדירות גבוהים מה שאומר שרבים לא יכולים להרשות לעצמם אפילו לחשוב על רכישת דירה. אזור המרכז הוא אזור גדול והוא לא מתחיל ונגמר רק בתל אביב, ואם אתם חושבים על לגור בו, תוכלו למצוא בערים השכנות אופציות לא רעות במחירים סבירים. אחת הערים הללו היא הרצליה, עיר שנחשבת למפותחת מאוד עם אוכלוסייה טובה, עיר שבגלל האזור בה “הרצליה פיתוח” קיבלה שם של עיר לעשירים בלבד.

זה כמובן לא נכון והרצליה היא אומנם עיר בעלת מעמד סוציואקונומי בינוני – גבוה, אבל יש בה גם שכונות שבהן אפשר למצוא דירות במחירים סבירים, דירות שחלקן הן דירות מתמ”א 38. אם אתם שוקלים לעבור לגור בעיר אז הנה קצת מידע עליה ועל תמ”א 38, למה כדאי לגור בעיר ומהו הפרויקט הזה שייצר עוד פתרונות דיור איכותיים.

קצת על הרצליה

הרצליה היא עיר שנמצאת על מישור החוף כ-10 קילומטרים צפונים לתל אביב. היא קיימת קרוב ל-100 שנה והיא קרויה על שם בנימין זאב הרצל, יש בה אזורים שיועדו להיות אזורים עירוניים, אזורים שיועדו להיות אזורים חקלאיים ואזורים שיועדו לנופש ולקיט. היא החלה את דרכה כמושבה ובשנת 1960 הפכה לעיר ואם בישראל.

השכונות בעיר

הרצליה היא עיר עם לא מעט שכונות מהן גדולות יותר וקטנות יותר, עיר בה יש מגוון רחב של אוכלוסייה כך שכל אחד יכול למצוא בה את עצמו. חלק מהשכונות הללו קמו כבר בתחילת דרכה של העיר וחלק קמו מאוחר יותר. בין השכונות הללו יש את נחלת ישראל, גן רש”ל, שכונת החיילים המשוחררים, נווה עמל, הרצליה הצעירה, יד התשעה, שיכון משה”ב, שכונת צמרות ושכונות אחרות.

הרצליה פיתוח

אי אפשר לדבר על העיר בלי לדבר על הרצליה פיתוח, אזור בעיר שנחשב לאחד היוקרתיים בארץ. בתי המגורים שבהרצליה פיתוח הם ברובם וילות, בהם גרים מפורסמים ואנשים עשירים אחרים כמו שגרירי מדינות, נשיאי עבר וחברי כנסת ואח”מים אחרים.

בכל מה שנוגע לאוכלוסייה בהרצליה בכלל, היא גדלה בקצב של 1.2% לשנה וכיום מתגוררים בה כ-100,000 תושבים. האוכלוסייה בה נמצאת במקום ה-8 מתוך 10 לפי המדד הכלכלי חברתי, ואחוז הזכאים בה לתעודת בגרות עבר את ה-80. מקומה הסוציואקונומי הגבוה נובע בין השאר מההשקעה בחינוך שיש בה, בבתי הספר היסודיים האיכותיים, בחטיבות הביניים, בתיכונים, ובמוסדות חינוך אקסטרניים.

אין ספק שהרצליה היא עיר איכותית ונוחה, בטח עם התחבורה שיש אליה וממנה. יש אוטובוסים בתוך העיר ומחוצה לה אליה, יש רכבות שעוברות בה וכמובן, הכבישים הבין עירוניים שמגיעים אליה וממנה כמו כביש 2, הגישה לכביש 4 וצירים חשובים אחרים. אם אתם מחפשים דירה בעיר כדאי שתכירו את האופציה של דירה מתמ”א 38.

מהי תמ”א 38?

רעידות אדמה יש בכל העולם ולשמחתנו בישראל לא הייתה רעידת אדמה משמעותית בעשרות השנים האחרונות. אבל כל המומחים טוענים שזה רק עניין של זמן עד שזה יקרה, ולמעשה זו לא שאלה של האם אלא שאלה של מתי. צריך כמובן להיערך לרעידת אדמה כזו והדרך היחידה שאפשר להתמודד עם ההרס הצפוי הוא לבנות בסטנדרטים גבוהים ולחזק מבנים ישנים.

בישראל התקן ה”חדש” נכנס לתוקף והחל להיות מחייב בשנת 1980. כל מבנה שנבנה מתחילת השנה הזו חייב להיבנות על פי התקן המחמיר הזה, בדיוק בגלל החשש מרעידות אדמה. אבל מה עם המבנים שנבנו לפני שנכנס התקן? מה עם הדיירים שנמצאים בסיכון גבוה יחסית לדיירי מבנים שנבנו בתקן החדש יותר? הרי צריך לחזק את כל המבנים הללו ומדובר על הוצאה משמעותית מאוד…

בדיוק בגלל זה נכנסה תמ”א 38 שזו תוכנית לחיזוק מבנים. התוכנית אמורה לענות על צרכי כולם – הדיירים שמגיע להם לחיות בביטחון, המדינה שרוצה להוציא כמה שפחות, והיזמים והקבלנים שרוצים להרוויח. התוכנית גאונית אך פשוטה, קבלנים ויזמי נדל”ן יבצעו את חיזוק המבנים ובתמורה הם יקבלו זכויות בנייה במבנה, והם יוכלו לבנות ולמכור או להשכיר את הבתים שהם יבנו וכולם ייהנו. ומה עם הדיירים? מעבר למבנה בטוח יותר, הם יקבלו גם “צ’ופרים” שונים, “צ’ופרים” שישפרו את חייהם ויעלו את ערך הדירה שלהם.

ההטבות לדיירים

מעבר לחיזוק המבנים בהם הם חיים, יהיו גם הטבות שונות לדיירים זאת במטרה להעלות אצלם את המוטיבציה לחיזוק המבנה. ההטבות הללו יכולות להיות מגוונות והן צריכות לעבור אישור של וועדת הבנייה המקומית. זאת יכולה להיות חנייה חדשה גם עבור הדירות הישנות וגם עבור הדירות החדשות, זה יכול להיות עיצוב של הבניין, זו יכולה להיות מעלית שתוקם בבניין, תוספת של מרחבים מוגנים בצורה של ממ”ד או ממ”ק, וכדומה.

מהן אפשרויות הבנייה במסגרת התמ”א?

התמ”א מאפשרת לבנות בכמה ווריאציות כשהאפשרות הראשונה היא רק לחזק את המבנה ללא כל תוספת. בנוסף, יש גם אפשרות של הקמה של עד 2 קומות חדשות בהן אפשר לבנות דירות, או להרחיב את שטח הקומה שמתחת. אפשר להרחיב את יחידות הדיור הקיימות עד 25 מ”ר לכל דירה, כשהתוספת חייבת לכלול ממ”ד. אפשר להוסיף מרפסת חדשה בנוסף לממ”ד או לסגור ולמלא את הקומה המפולשת לבניית דירות חדשות.

אם את חושבת לקנות דירה מתמ”א 38 בהרצליה, זו יכולה להיות אופציה מצוינת עבורך. הרצליה היא עיר איכותית מאוד, עיר שיש לה לא מעט ביקוש לנדל”ן, עיר במרכז שנחשבת לטובה מכל הבחינות.

הפרויקטים המוצגים באתר הנם פרוייקטים בישראל בתחומי - תמ"א, חיזוק, שימור, הריסה ובנייה של כל החברות בקבוצה ובעלי מניותיה.

פיתוח ושיווק באינטרנט DreamZone

דילוג לתוכן