logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

5 טיפים לרכישת דירה חדשה

גלובלינקס התחדשות עירונית / חדשות ומאמרים  / 5 טיפים לרכישת דירה חדשה

5 טיפים לרכישת דירה חדשה

החלום הגדול על דירה חדשה, מרווחת ויפה נפוץ בקרב מרבית הישראלים. במדינה שבה מחירי הנדל”ן מטפסים מידי שנה, משפחות וזוגות רבים פועלים נמרצות על מנת שיוכלו לרכוש עבורם דירה. אך בעוד ששוק דירות יד שניה מהווה פלח עיקרי בעסקאות המכירה והקנייה בשוק הנדל”ן הישראלי, יש שמעדיפים לקנות דירה חדשה ישירות מהקבלן. אם נדמה לכם שמדובר בעסק יקר או מורכב יותר, כדאי שתחשבו מחדש על העניין. 

לרכישת דירה חדשה ישנם יתרונות רבים בהם אחריות הקבלן על הדירה, התאמת הדירה לצרכים שלכם ולטעמכם האישי וכן מחיר שבמרבית המקרים נמוך יותר כאשר הבניין בשלב התכנונים או הבניה, לעומת בניין אשר קיבל טופס 4 ומוכן לאכלוס.

אז אם אתם שוקלים רכישת דירה חדשה או בוחנים את האפשרויות העומדות בפניכם, קבלו מאיתנו חמישה טיפים לרכישת דירה חדשה באופן מיטבי.

בחנו את אזור הפרויקט 

בניין חדש או קבוצת בניינים בהקמה מצריכים תשתיות מתאימות ומגוון שירותים קהילתיים וציבוריים. חשוב לבחון היטב את תוכניות האזור כולו. האם יש פיתוח תשתיות אזורי, האם ישנם מספיק מקומות חניה, האם יש גנים ובתי ספר טובים באזור באם אתם זקוקים להם והאם הכניסות והיציאות מהשכונה נוחות או גדושות בתנועה ופקקים. 

בנוסף בחנו האם צפויים להיות מפגעי רעש באזור, למשל תחנת אוטובוס אשר צפויה לקום מחוץ לבניין, גן שעשועים או גינה ציבורית צמודה, כביש ראשי ועוד.

בחינה מוקדמת של הפרמטרים הללו תעניק לכם תמונה מלאה יותר על האזור כולו ועל איכות החיים הצפוייה לכם שם. כמובן שיש דברים שלא ניתן לצפות מראש אך ככל שתבחנו יותר את התכנית האזורית ואת מאפייני המקום כך תוכלו לדעת טוב יותר למה לצפות והאם זה מתאים בכלל לצרכיכם ולאורח החיים שאתם רוצים עבורכם. 

בדקו פרוייקטים קודמים של היזם והקבלן 

כיום פועלים בארץ אלפי יזמים וקבלנים שונים אשר חלקם מקימים בניינים, מגדלים ופרוייקטים שונים למגורים ברחבי הארץ. ככל בדיקה של איש מקצוע, חשוב לבדוק גם את המוניטין והרקע של היזם או הקבלן שאתם מתעניינים בפרויקט שלו.

לאורך השנים התגלו פרוייקטים שונים בעליי ליקויים או תלונות שונות מצד הדיירים או רוכשי הדירות בין אם היו על ההתנהלות והשירות שקיבלו מהחברה ובין אם על הבטחות שלא מומשו. חשוב לבחון היטב את הרקע של החברה ממנה אתם מעוניינים לרכוש דירה בפרויקט. בדיקת רקע מקדימה עשוייה לחסוך לכם עוגמת נפש ותאפשר לכם לרכוש דירה חדשה מחברה בעלת מוניטין טוב וניסיון עשיר שיעניקו לכם שקט נפשי לאורך הדרך. 

הגדירו את סוג הדירה המתאימה עבורכם

בפרויקטים השונים תוכלו למצוא מגוון רחב של דירות בהן דירות בעלות שלושה, ארבעה ואפילו שישה חדרים, דירות פנטהאוז או דופלקס, דירות גן, דירות עורפיות או חזיתיות. לכל סוג של דירה יש יתרונות וחסרונות אשר מתבטאים בגודל, במפרט, ברמת השקט או הנוף, בנגישות ובמחיר.

אם חשוב לכם מרחב חיצוני ואתם חולמים על ילדים וכלב מתרוצצים בחצר, דירת גן יכולה להוות עבורכם פתרון מושלם. אם אתם מעדיפים לרכוש דירה להשקעה אשר תושכר לצעירים ותאפשר לכם ליהנות מתשואה טובה ביחס למחיר, ייתכן שדירות רגילות בקומות נמוכות יחסית יעניקו לכם את התמורה הטובה ביותר. אם אתם זקוקים לשטח מחיה גדול ופרטיות מריבית, דירת פנטהאוז יכולה להתאים עבורכם ואם אתם דתיים אשר זקוקים לנגישות טובה בשבתות וחגים ללא שימוש במעליות, דירות בקומות הנמוכות יכולות להתאים במיוחד לצרכיכם. 

בחנו את הפרמטרים השונים בכל סוג של דירה ובהתאם בחרו את הדירה המתאימה ביותר לצרכים שלכם ולהעדפותיכם. חשוב לבחון את הנוף הנשקף ממרפסת הדירה, את הפרטיות שתקבלו, והאם הדירה פונה לכביש או עורפית ולכן שקטה יותר. תעדפו את הפרמטרים החשובים לכם מכל כך שתוכלו ליצור לעצמכם תמונה של הדירה האידיאלית ביותר עבורכם בהתאם למחיר שאתם יכולים לשלם. 

בחנו את תנאי התשלום על הדירה

רכישת דירה מיד שניה כרוכה בתהליך תשלום ברור ודי אחיד. לרוב מדובר בתשלום של 10 אחוזים משווי הדירה כבר במעמד חתימת החוזה וחלוקה של יתרת הסכום עד למסירת המפתח. ברכישת דירה מיד שניה הרוכשים נדרשים להציג לבנק הון עצמי בסך 25 אחוזים לפחות משווי הדירה על מנת שהבנק יעניק להם משכנתא על יתרת הסכום. לעומת זאת ברכישת דירה חדשה מקבלן, הכללים אחרים וגמישים יותר. 

החברות היזמיות והקבלניות השונות מציעות תנאי תשלום שונים לרכישת דירה ולעיתים דורשות תשלום מינימלי של מקדמה ואת יתרת התשלום באכלוס. המשמעות של זה היא שגם אם אין לכם את הון עצמי מפואר אך אתם צפויים לקבל סכום כסף בעתיד, עדיין תוכלו לרכוש דירה חדשה, לשלם עליה סכום סמלי ולאחר השלמת הבניה תצטרכו לשלם את היתרה. פתרון זה מאפשר לכם להמשיך לחסוך כסף להון העצמי בתקופת הבניה ובנוסף אינו כובל אתכם לתשלומי משכנתא במקביל לתשלומי שכירות בזמן תקופת הבניה. 

כמובן שלכל חברה ולכל פרויקט יש תנאי תשלום שונים אך זהו פרמטר שחשוב לקחת בחשבון לפני רכישה של דירה חדשה. 

מחפשים דירה השקעה? העדיפו דירה באזורי ביקוש גבוהים 

דירות חדשות למכירה במרכז מבוקשות במיוחד בקרב זוגות, משפחות ומשקיעים רבים. השילוב של היצע מצומצם ואזור מרכזי ומבוקש יוצר עליית מחירים מתמדת של דירות באזור המרכז. רכישת דירה חדשה במרכז לא מעניקה רק מקום מגורים מרכזי, נגיש ונוח אלא גם השקעה יציבה בעלת ביקוש תמידי ועליית ערך שוטפת.

חברת גלובלינקס בונה מגוון פרויקטים בתל אביב ובמרכז הארץ ומציעה מגוון דירות חדשות, בעלות מפרט איכותי בסטנדרט גבוה ובמיקומים אסטרטגיים ונחשקים.

הפרויקטים המוצגים באתר הנם פרוייקטים בישראל בתחומי - תמ"א, חיזוק, שימור, הריסה ובנייה של כל החברות בקבוצה ובעלי מניותיה.

פיתוח ושיווק באינטרנט DreamZone

דילוג לתוכן